Підготовка до колоноскопії

Image

Пам'ятайте! Від якості підготовки залежить якість огляду кишки, тривалість та комфортність дослідження

За 1-2 доби до призначеного дня дослідження перейти на безшлакову дієту:

Безшлакова дієта

Категорично не можна голодувати!

Не вживати :смажені та жирні страви, ковбасні вироби, чорний та висівковий хліб, крупи з лушпинням, овочі, бобові(горох, квасоля, сочевиця) фрукти, ягоди що містять кісточки (малина, ожина, кавун), зелень, горіхи, насіння, макове насіння, нефільтровану від осаду каву.

Можна вживати : яйця, макарони, очищений білий рис, манну крупу, відварену очищену картоплю, нежирні молочні продукти, бульйон, відварне нежирне або парове м’ясо (у тому числі білу рибу, філе птиці);сухарі з білого хліба;домашнє печиво (без фруктових додатків і горіхів), негазовані напої, кисіль.

За добу до дослідження необхідно перейти на «прозору» дієту. У першій половині дня можна їсти тільки прозорі бульйони, кисіль, прозорі соки і велику кількість прозорої негазованої рідини не менше 2-х літрів.

Якщо тривалий час спостерігаються закрепи, слід збільшити дозу послаблюючих препаратів. Якщо ви їх не приймали до цього, треба почати прийом.

Розпочати підготовку до колоноскопії із вказаною 2-денною дієтою можна тільки після відновлення регулярності стулу. Під час підготовки (дієти) дозу послаблюючого засобу не зменшувати, а після початку прийому «Ізікліна» (або іншого препарату) і в день дослідження — скасувати.

Дослідження проводиться натще. Якщо вам необхідно прийняти вранці таблетку, можете це зробити, запивши таблетку невеликою кількістю негазованої води.

Якщо ви страждаєте на цукровий діабет, повідомте, будь ласка, про це адміністратора завчасно. За наявності вільних місць, процедуру буде перенесено на більш ранній час для Вашого комфорту.

Ідеальна підготовка до колоноскопії передбачає повне очищення товстої кишки від вмісту з мінімальними втратами для пацієнта в плані фізичного і психологічного дискомфорту і відсутністю побічних явищ.

Якщо колоноскопія призначена з 9:00 до 10:00

Другий етап з 05:00 до 07:00. У разі необхідності (ослаблений пацієнт) — допускається прийом препарату в інтервалі з 4:00 до 06:00

Якщо колоноскопія призначена з 11:00 до 12:00:

Варіант 1:

Перший етап — з 15:00 до 17:00 Другий етап — з 05:00 до 07:00

Варіант 2:

Перший етап — з 16:00 до 18:00

Другий етап — з 06:00 до 08:00

Варіант 3:

Перший етап — з 17:00 до 19:00

Другий етап — з 07:00 до 09:00

Якщо колоноскопія призначена в другій половины дня, то вся доза препарату приймається  однократно зранку.

За 1 добу(напередодні) дня дослідження

При хронічних запорах вранці ввести клізму МІКРОЛАКС (НОРМАКОЛ) для випорожнення кишечнику.

З 17-18 годин і до самого дослідження припинити вживати їжу, пити в необмеженій кількості негазовані незабарвлені прозорі напої.

Не пити : молоко та молочні продукти, каву, газовані мінеральні води, пиво, забарвлені соки та компоти (червоних, синіх та пурпурних кольорів фруктів)

Можна пити негазовану мінеральну воду, чай, не наваристий бульон з нежирного м'яса, компот та сік з фруктів жовтого та світло-зеленого кольору без м'якоті.

До 17-18 годин приготувати розчин одного з препаратів ФОРТРАНС, ЕНДОФАЛЬК або ІЗІКЛІН

Найкащим варіантом являється двоетапна підготовка!

Підготовка препаратом ІЗІКЛІН

Увага! Пляшки з препаратом Ізіклін не призначені для прийому у нерозведеному вигляді!

ДВОЕТАПНА ПІДГОТОВКА:

ДЕНЬ ПЕРЕД ДОСЛІДЖЕННЯМ:

Дозволена тільки рідка прозора їжа (фільтрований бульйон, кисіль та освітлені соки без м'якоті, крім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої, чай).

15:00 – останній прийом рідкої їжі

Починаючи з 18:00, пацієнт приймає препарат ІЗІКЛІН:

Вміст 1 пляшки лікарського засобу ізіклін (176 мл) слід вилити в мірний стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою 324 мл до мірної лінії 500 мл).

Пацієнт має випити цей розведений розчин, запивши його додатково двома літрами води або прозорої рідини протягом 2-2,5 годин (тобто 1 л протягом 1 години, по 200 мл кожні 15-20 хвилин). Час підготовки може бути збільшений, якщо пацієнту важко випити такий об’єм рідини.

В останню склянку рідини додати та випити розчин, що містить 30 мл симетикону (КОЛІКІД, ЕСПУМІЗАН- L).

ДЕНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Зранку перед процедурою (через 10-12 годин після вечірньої дози)!!!

Вміст другої пляшки лікарського засобу ізіклін (176 мл) слід вилити в мірний  стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою 324 мл до мірної лінії 500 мл).

Пацієнт має випити цей розведений розчин, запивши його додатково двома літрами води або прозорої рідини протягом 2-2,5 годин (тобто 1 л протягом 1 години, по 200 мл кожні 15-20 хвилин). Час підготовки може бути збільшений, якщо пацієнту важко випити такий об’єм рідини.

В останню склянку рідини додати та випити розчин, що містить 30 мл симетикону (КОЛІКІД, ЕСПУМІЗАН- L).

Прийом Ізікліну необхідно закінчити не пізніше, ніж за 5 годин до початку проведення колоноскопії.

Для якісного очищення препаратом змінювати пропорції (зменшувати кількість рідини) НЕ МОЖНА!

Приймати розчин на тлі легких фізичних вправ, ходьби, бігу, нахилів і поворотів тулуба, присідань.

Приблизно через 1 годину після початку прийому з'являться безболісні рідкі випорожнення.

Випорожнення завершиться виділенням прозорої або злегка забарвленої рідини через 2-3 години після прийому останньої дози Ізікліну.

Підготовка препаратом ФОРТРАНС .

1 пакет ФОРТРАНС розчиняється на 1 л охолодженої кип'яченої води до повного розчинення сухої речовини. Для підготовки використовується 3-4 л розчину в залежності від ваги тіла (приблизно 1л на 20 кг ваги пацієнта). Розчин не зберігати, готувати безпосередньо перед використанням.

Двоетапна підготовка : 2л розчину Фортранс випити з 17-18 год напередодні дослідження, по 200мл (1 склянка) кожні 15хв., інші,що залишилися 1-2л розчину

Фортранс випити вранці в день на який призначено дослідження. До останньої порції розчину додати 20мл емульсії піногасника (КОЛІКІД, ЕСПУМІЗАН - L).

Остання склянка повина бути прийнята не пізніше ніж за 4 години до призначеного часу дослідження або до відїзду з районів.

Додаткові особливості:

  • При хронічних запорах продовжувати прийом проносних засобів, призначених лікарем.
  • Пацієнтам схильним до діареї прийняти 1 л розчину РЕГІДРОН, РЕГІДРОН-ОПТИМ (1 пакет на 1 л води) після закінчення підготовки в день на який призначено дослідження.
  • Препарати заліза для лікування анемії припинити приймати за 2-3 доби до дослідження.
  • Пацієнту, що приймає препарати для нормалізації артеріального тиску, серцевого ритму, потрібно їх прийняти не пізніше ніж за 2 год до початку прийому препаратів для підготовки кишечника (Фортранс, Ізіклін, Ендофальк) та відновити прийом через 1 год після закінчення прийому препаратів для підготовки кишечника.
  • Пацієнту, що приймає протидіабетичні засоби, відновити прийом при відновленні харчування після дослідження. Вранці перед дослідженням випити чай з цукром або медом.
  • Пацієнтам, що приймають препарати які розріджують кров або впливають на згортання крові (аспірин, антикоагулянти) необхідно попередити про це лікаря — ендоскопіста.
  • Якщо планується дослідження під наркозом пацієнту не рекомендується в цей день сідати за руль автомобіля.