ПМП «Центр-В» спільно з МЦ «АВРОРА» проводить ДЕНЬ ОБСТЕЖЕННЯ СЛУХУ!

ПМП «Центр-В» спільно з МЦ «АВРОРА» проводить
ДЕНЬ ОБСТЕЖЕННЯ СЛУХУ!
Новонароджена дитинка у перші тижні свого життя сприймає світ завдяки слуху: вона відчуває найменшу батьківську інтонацію, формує світосприйняття через наші вислови, настрої, гучність чи притихлість сказаного нами і ПОЧУТОГО нею. Саме тому здатність ЧУТИ - необхідний фактор для життя в навколишньому світі, одна з основних умов включення людини в соціум. Поганий слух або його відсутність обов'язково вплине на розвиток дитини, її характер та поведінку.
Від народження у дітей можуть проявлятись вади слуху, які виявити у побутовому спілкуванні із малюком майже неможливо. І діагностуються вони по-різному. Це надзвичайно важливо знати, адже звукове сприйняття і мова - взаємопов'язані процеси. Розвиток мови – це наслідок запам'ятовування і повторення почутого. Ще зовсім недавно, коли глибока діагностика приглухуватості у малюків була справою малодоступною, слабочуючим дітям ставили діагноз "розумова відсталість". Це було величезною помилкою, адже приглухуватість жодним чином не впливає на мозкові функції та здатність думати.
Саме тому ЛОР-спеціалісти у Вінниці лікувально-діагностичного центру ПМП «Центр-В» наполегливі у своїй позиції: вади слуху у дитини можна діагностувати від народження, заради нормального, природного, здорового її розвитку, і в цій справі СКРИНІНГ СЛУХУ у дітей – ОБОВ`ЯЗКОВИЙ!
Наші фахівці готові до проведення відповідної специфічної діагностики у дітей і дорослих:

  • ОТОАКУСТИЧНА ЕМІСІЯ – здійснюється у немовлят на 3-4 день після народження засобом реєстрації слабких звуків – це безболісний, швидкий скринінг, що виконується для попередньої оцінки слуху;
  • КСВП - реєстрація коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП) – один з методів об’єктивної аудіометрії, різновид електрофізіологічних методів діагностики слуху, який виявляє місця ураження слухової системи у дітей і дорослих. Ця методика доповнює попередню та надає можливість визначити поріг слуху, підібрати слуховий апарат навіть тим пацієнтам, кому аудіометрію провести неможливо;
  • ІМПЕДАНСОМЕТРІЯ - інструментальна варіація дослідження працездатності середнього вуха. Допомагає виявити пошкодження або запальний процес в органі слуху. Дає змогу отримати дані про стан барабанної порожнини, слухової труби, барабанної перетинки і інших структурних складових вуха;
  • ТИМПАНОМЕТРІЯ, ТЕСТ на прохідність слухової труби та Реєстрація акустичних рефлексів допомагають лікарю визначити, чи немає фізіологічної перешкоди для сприйняття звуку у вигляді накопичення рідини у середньому вусі, дисфункції слухової труби, розриву ланцюжка слухових кісточок та ін.
  • АУДІОМЕТРІЯ - допомагає визначити різні патології слухового апарату дитини та оцінити слух. Це найбільш поширений суб’єктивний метод оцінки слуху у дітей від 5 років і дорослих. Вимагає контактності пацієнта, участі в процесі обстеження. Дітям проводиться в ігровій формі та дозволяє оцінити роботу слухового нерва, слухової кори, наявності порушень у зовнішньому та середньому вухах;

Рекомендуємо усім батькам у випадку, якщо ви помітили, що дитинка не дочуває, перепитує, голосно чи погано говорить - здійснити СКРИНІНГ СЛУХУ, особливо тим, кому від народження не робили такої діагностики.
Також скринінг слуху рекомендований дітям, які були народжені раніше терміну з малою масою тіла, з проявами патологічної жовтяниці, вродженими вадами розвитку, неврологічними розладами. Особливу увагу слід приділити у випадку перенесення дітьми інфекційних захворювань: грипу, кору, краснухи, вітряної віспи, якщо дитина приймала ототоксичні антибіотики, перенесла гострий отит. Зниження слуху може бути пов’язане з ураженням однієї або кількох ланок складного механізму сприйняття звуку, якості його провідності та підсилення або ж відповідної обробки. Тільки після фахово проведених декількох, а іноді й усіх обстежень, порівняння та зведення отриманих результатів з’являється можливість зробити висновок про стан слухового аналізатора, висновки щодо подальшого лікування, слухопротезування або кохлеарної імплантації.
Закликаємо батьків: аби вчасно уникнути приглухуватості у дітей та забезпечити їм в майбутньому належний слух – пройти скринінг слуху в ПМП «Центр-В»!
31 липня 2021 року у філії ПМП «Центр-В» по вул. Космонавтів, 53
у вас буде така можливість!
Записуйтесь на процедуру:
наші телефони: (063) / (068) 103-1-103