Колоноскопія – це ендоскопічне дослідження нижніх відділів шлунково-кишкового тракту, тобто товстої кишки. Воно не тільки виконує діагностичні та контрольні функції, але також дозволяє проводити ряд терапевтичних процедур. Захворювання можуть розвиватися безсимптомно протягом багатьох років, але раннє виявлення значно спрощує лікування. Дотримання відповідної дієти перед колоноскопією і дотримання медичних рекомендацій гарантує, що обстеження пройде швидко і без ускладнень. Колоноскопія (Вінниця) в клініці Центр-В проводиться досвідченими фахівцями на новітньому медичному обладнанні. Увага лікарів і дбайливе ставлення під час процедури гарантує швидкий результат обстеження і мінімум неприємних відчуттів. Вартість всіх процедур, які проводить клініка, вказана на сайті.

Що собою являє процедура?

Діагностична колоноскопія – це обстеження товстої кишки за допомогою ендоскопа – гнучкої трубки, що містить камеру і джерело світла. Завдяки пристрою можна візуалізувати просвіт товстої кишки і, при необхідності, також кінцевий фрагмент тонкої кишки. Завдяки процедурі лікар може не тільки побачити стан кишечнику, але і відразу виконати певні процедури (тоді мова йде про терапевтичну колоноскопію).

Серед них:

  • зупинка кровотечі з дивертикулів кишечника;
  • видалення поліпів і чужорідних тіл;
  • біопсія, тобто збір матеріалу для гістопатологічного дослідження.

Показання до обстеження

Колоноскопія проводиться в першу чергу для виявлення поліпів і колоректальних новоутворень. Цей тест особливо рекомендується для профілактики раку нижніх відділів травної системи, тому його також слід проводити у здорових людей з сімейним анамнезом колоректального раку.

Інші показання до колоноскопії:

  • ректальна кровотеча або прихована кров у калі;
  • зміна кольору калових мас на чорний (після виключення таких причин, як прийом препаратів заліза);
  • підозра на порушення всмоктування;
  • значна втрата ваги за короткий час без дотримання дієти;
  • пошук причин хронічної діареї та/або болю в животі.

Колоноскопія також використовується для діагностики і спостереження за перебігом запальних захворювань в кишечнику (хвороба Крона, виразковий коліт).

Хід процедури

Пацієнт одягає спеціальний халат і лягає на бік. Лікар змащує область ануса пацієнта знеболюючим гелем і повільно вводить колоноскоп (тонку гнучку трубку, товщиною з вказівний палець), рухаючись по всій довжині товстої кишки послідовно і плавно. Виділення в цей час газів – нормальна реакція організму. У міру того, як апарат переміщається по наступним вигинам в кишечнику, ви можете відчувати тиск, дискомфорт і біль, тому при колоноскопії використовується місцева анестезія.

Завдяки камері на кінці колоноскопа фахівець може детально розглянути весь кишечник – зображення відображається на моніторі в реальному часі. Лікар оцінює стан по кратності. У товсту кишку також вводиться повітря, необхідне для візуалізації всього просвіту кишечнику і можливих патологічних змін. Обстеження триває до декількох десятків хвилин. Записатися на процедуру в діагностичний центр можна за телефоном або онлайн.

Пам'ятайте! Від якості підготовки залежить якість огляду кишки, тривалість та комфортність дослідження. Поради щодо підготовки до колоноскопії.

Колоноскопія
1452 Відеоколоноскопія (ВКС)
(Діагностика кишківника проводиться пацієнтам з 18 років за попереднім записом.Обов’язкова попередня підготовка кишківника. За 3-4 дні до процедури виключити з раціону будь-які продукти, що містять клітковину, перейти на "безшлакову дієту" ( виключити вживання свіжих овочів, бобових, фруктів, капусти, гречки та інших круп, уникати червоних та пурпурових рідин, молока та алкогольних напоїв. Рекомендовано: нежирний сир, яйця, макарони, хліб з борошна грубого помелу, очищена варена картопля,відварний рис з пісною рибою, куряча грудка без шкірки. Дозволені прозорі рідини: вода, чай, кава ( без молока або не з молочними вершками, газовані або негазовані безалкогольні напої, соки з протертих фруктів без м’якоті ( не червоного та пурпурового кольору). Кількість вживання звичайної води не обмежується. Підготовка може проводитися препаратами: або "Діагнол" , або "Фортнанс", або "ІЗІКЛІН". Відповідно до схем. Якщо діагностика впершій половині дня, то ввечорі з 20-00 до 23-00 потрібно випити 2 пакета препарату( згідно з інструкціі препарату), а зранку з 06-00 до 07-00 випити 2 пакета препарату( згідно з інструкціі препарату). Зранку нічого не їсти .Якщо діагностика в другій половині дня, то ввечорі з 20-00 до 23-00 потрібно випити 2 пакета препарату( згідно з інструкціі препарату), а зранку потрібно випити 2 пакета препарату( згідно з інструкціі препарату), а зранку з 11-00 до 13-00. Підготовку потрібно завершити мінімум за 1 годину до початку процедури.)
1650 грн.
Image